Neohodnoceno

Sedí sloni na jabloni

Poezie se pokouší o nemožné, a právě proto se v poezii nemožné stává skutečností. Sedí sloni na jabloni je druhým titulem Centra české dětské knihy, který napsal Pavel Pospíšil a ilustrovala Iveta Merglová.

(Knihu koupíte v e-shopu nebo si ji rezervujte přímo v Centru.)

Zbývá lístků (>20 ks)
329 Kč
Kategorie: e-shop

Říct název této knihy ve škole při vyučování, schytali byste sardel čili pětku. V krajinách, v nichž se sloni ráčí vynacházet, v Africe a Indii, rostou baobaby nebo bambusy, ale jabloně? Navíc slon váží sedm tun a usednout na křehkou jablůňku, nadělal by z jablek mošt. Básník si to ovšem může dovolit. Poezie se pokouší o nemožné, a právě proto se v poezii nemožné stává skutečností. Docela obyčejná tečka z konce věty ožije, čaroděj se rozpustí v krupicové kaši, jepice mlsá na pizze a ibis se rýmuje se slovem rybíz. Vstupte do světa dobrodružství společně s Pavlem Pospíšilem a ponořte se do krátkých veršovaných příběhů. Kniha je doplněna bohatými ilustracemi od Ivety Merglové, které neodmyslitelně patří k celkovému kouzlu díla.

Kniha vychází v rámci projektu „Centrum Dětské Knihy České“, reg. č. projektu KU-CA2-029, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska prostřednictvím Fondů EHP 2014–2021. Kniha byla upravena díky workshopům pro umělce v Centru české dětské knihy.

Sedí sloni na jabloni

napsal Pavel Pospíšil, ilustrovala Iveta Merglová
vydala Knižní stezka k dětem v roce 2023
počet stran 72, ISBN 978-80-11-03585-3
edice Dveře do světa příběhů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu