Neohodnoceno

Když se klíčovou dírkou rozlije tma

Oslava dětské představivosti a dobrodružství, která můžeme zažít, aniž bychom opustili zdi dětského pokoje. Když se klíčovou dírkou rozlije tma je prvním titulem Centra české dětské knihy, který napsal David Košťák a ilustrovala Anna Kulíčková.

(Knihu koupíte v e-shopu nebo si ji rezervujte přímo v Centru.)

Zbývá lístků (>20 ks)
329 Kč
Kategorie: e-shop

Maminka Tomáše uložila, přikryla a políbila na dobrou noc na čelo. Už je to nějakou chvíli a on přesto pořád nemůže usnout. A vlastně ani nechce. Vždyť venku je ještě světlo! Místo toho, aby počítal ovečky, nechá je potulovat se po celém domě kromě svého pokoje. Ten se před jeho očima ale začne proměňovat, když dovnitř klíčovou dírkou začne kapku po kapce pronikat tma… Když se klíčovou dírkou rozlije tma Davida Košťáka je poetickou oslavou dětské představivosti. Knížka bohatá na hravé ilustrace Anny Kulíčkové inspirované estetikou dětské kresby vypráví o dobrodružstvích, která můžeme zažít, aniž bychom opustili zdi dětského pokoje.

Kniha byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem v ročníku 2022/2023.

Přečtěte si recenzi „Místo počítání oveček“ Jitky Nešporové na webu iLiteratura.cz.

Kniha vychází v rámci projektu „Centrum Dětské Knihy České“, reg. č. projektu KU-CA2-029, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska prostřednictvím Fondů EHP 2014–2021. Kniha byla upravena díky workshopům pro umělce v Centru české dětské knihy.

Když se klíčovou dírkou rozlije tma

napsal David Košťák, ilustrovala Anna Kulíčková
vydala Knižní stezka k dětem v roce 2023
počet stran 72, ISBN 978-80-11-03493-1
edice Dveře do světa příběhů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu