Neohodnoceno

Vernisáž Atlas babiček

Kolik babiček potřebujeme, aby byly stvořeny dějiny? Tuto otázku rozplétá v knize Atlas babiček (Viriditas, 2022) spisovatelka Anna Luňáková za doprovodu ilustrací Bety Suchanové. Právě ty si nyní našly cestu do Centra české dětské knihy, kde budou k vidění od 13. 7. do 11. 8. 2023. Zveme vás na vernisáž, začínáme v 17:00.

 

Zbývá lístků (>20 ks)
0 Kč
Kategorie: červenec
Datum: 21. 7. 2023
Místo: Vratislavova 7, Praha 2

Tonička je normální holka. Teda… skoro. Když dostane k prvním kulatým narozeninám úplně obyčejné klubko, neobyčejně se jí změní život. Magie ji obklopuje na každém kroku. Vydává se na kouzelné putování napříč časem a prostorem: od starověké Mezopotámie přes Paříž až po Čínu. Objevujte s Toničkou tajemství babiček! Setkáte se s významnými i skoro zapomenutými hrdinkami světových dějin a společně s Toničkou rozpletete červenou nit rodokmenu. A co vy, znáte všechny svoje babičky?

Anna Luňáková (1993) studovala filosofii na FF UK a divadlo na DAMU, v současnosti je doktorandkou a věnuje se francouzsky psané literatuře. Zatím publikovala pět knih: román Tři! (Dauphin, 2020), básnickou skladbu Jen ztratím jméno (Malvern, 2020), překlad André Gorze Dopis pro D. (Malvern, 2021), knihu pro děti Atlas babiček (Viriditas, 2022) a je editorkou sborníku Pandezie (revue Prostor, 2021). Pracuje jako svobodná umělkyně.

Bety Suchanová (1993) vystudovala animovaný film v Plzni na FDULS a pak také v Praze na FAMU, kterou zakončila animovaným filmem Sociální krychle. Po škole natočila s Norou Štrbovou úspěšný animovaný videoklip Tíseň pro kapelu P/\ST. Momentálně se věnuje především ilustraci a grafice. Její obrázky můžete vídat například v kulturním čtrnáctideníku A2 nebo na webu ČT Art, kde pravidelně publikuje komiksové stripy o Arturovi.

„Centrum Dětské Knihy České“, reg. č. projektu KU-CA2-029, podpořeného z Fondů EHP 2014–2021 v rámci Programu Kultura.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu