Neohodnoceno

O Kátě, která chtěla být dědečkem

Vzácnou návštěvou festivalu Děti, čtete?! bude letos lotyšská autorka Signe Viška. Spolu s ní si během autorského čtení z knihy O Kátě, která chtěla být dědečkem (Host, 2022) a navazujícího workshopu zadědečkujeme – v hlavních rolích krabičky od sirek, bílé obláčky a samozřejmě naši dědečkové ve vší jejich rozmanitosti. Začínáme ve 14:00.

Zbývá lístků (20 ks)
0 Kč
Kategorie: září
Datum: 23. 9. 2023
Místo: Vratislavova 7, Praha 2

O Kátě, která chtěla být dědečkem (Host, 2022)

O mezigeneračních vztazích s láskou a humorem. Když se Káti ptali, čím by chtěla být, pokaždé rozhodně a bez váhání říkala: „Já bych chtěla být dědečkem.“ A víte proč? Protože kdyby byla dědečkem, byli by s dědou nejlepší kamarádi a mohli by spolu dědečkovat. Co takové dědečkování obnáší a jak to zařídit, aby měl člověk na hlavě bílý obláček? Právě o tom je tahle knížka. Dědečkové bývají vousatí, bělovlasí, plešatí, kulatí, vysocí, maličcí… Ať už nosí motýlka, či tričko Led Zeppelin, pořád je na nich nejlepší jedna věc – to, že jsou. Pro děti od tří let.

Signe Viška (nar. 1997) patří k nejmladší generaci lotyšských spisovatelek. Píše a překládá knihy pro děti i dospělé, podílí se na organizaci kulturních akcí a v rozhlase moderuje literární pořad.

Ve spolupráci s Latvian Literature Platform. Setkání tlumočí překladatel knihy Michal Škrabal.

„Centrum Dětské Knihy České“, reg. č. projektu KU-CA2-029, podpořeného z Fondů EHP 2014–2021 v rámci Programu Kultura.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu