Neohodnoceno

Master class: Kristin Roskifte

Kristin Roskifte je norská spisovatelka a ilustrátorka. Bude mluvit o své filosofické hledací knížce „Každý (se) počítá“ a o tom, na jakou cestu ji knížka vzala. Začínáme v 16:00.

Zbývá lístků (18 ks)
0 Kč
Kategorie: říjen
Datum: 15. 10. 2023
Místo: Vratislavova 7, Praha 2

Každý (se) počítá (Portál, 2021) / Alle sammen teller (Magikon, 2018)

text & ilustrace: Kristin Roskifte

Na počátku není nikdo. Nula. Na konci je skoro osm miliard lidí. Potkáváme se doma, v lese, na závodech, svatbách, v parku, v dopravní zácpě, na demonstraci, na pláži u vody. A pokud ne, tak se, doufejme, zase brzy potkávat budeme. Každá strana či dvoustrana knihy je zaměřena na počítání. Každé číslo v knize je doplněno krásnými a vtipnými ilustracemi a doprovodnými otázkami založenými na hledání v obrázku, ale i na sociálním čtení, vymýšlení příběhu, snění, fantazii. Všichni žijeme na jedné planetě, každý jsme jedinečný, každý (se) počítá. A jedním z nich jsi ty!

Kniha ve světě získala Cenu Severské rady za literaturu. Byla zařazena do užšího výběru knih do Brageprisen, nejprestižnější literární ceny Norska. A tamtéž získala Zlatou cenu Nejkrásnější knihy roku 2019, a to jak v oblasti textové, tak i ilustrační. Byla nominována na mnoho světových cen za ilustraci a přeložena do více než 25 jazyků.

Akce probíhá v rámci festivalu Děti, čtete?!

„Centrum Dětské Knihy České“, reg. č. projektu KU-CA2-029, podpořeného z Fondů EHP 2014–2021 v rámci Programu Kultura.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu